Conference League

Απίθανη Ρόμα, καθαρίζει με 3-0 την Μπόντο/Γκλιμτ στο ημίχρονο!

Καθάρισε από το ημίχρονο την Μπόντο/Γλιμτ η Ρόμα και πλέον είναι με το ένα πόδι στα ημιτελικά του Conference League

Εντυπωσιακή Ρόμα έχει καταφέρει να επιβληθεί απέναντι στην Μπόντο/Γκλιμτ, από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, μετά από ένα μισάωρο φωτιά και πλέον βρίσκεται με το ένα πόδι στα ημιτελικά του Conference League.

Αρχικά το προβάδισμα στην ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έδωσε ο Τάμι Έιμπραχαμ που σκόραρε από κοντινή απόσταση με προβολή, μετά από Τζανιόλο να βγάζει μια υπέροχη σέντρα.

Στην συνέχεια ο Τζανιόλο ήταν αυτός που ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0, αφού πήρε την μπάλα ανενόχλητος έφτασε στην μεγάλη περιοχή της Μπόντο/Γκλιμτ και πλάσαρε. Το 3-0 στο 29' και πάλι ο Τζανιόλο έφυγε στην πλάτη της άμυνας τον Νορβηγών βγήκε τετ-α-τετ απέναντι στον Χάικιν πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.